Masáže

masaze

 

Terapie:

- Bolesti a poruchy pohybového aparátu
- Chybné držení těla
- Ztuhlé záda
- Migrény
- Úrazy

 

 Metody:

- Standardní fyzioterapeutické postupy
- Kombinované masážní techniky
Reflexní masáž
Klasická masáž
Baňkování
Mobilizační a měkké techniky
- Dornova metoda
- SM - systém
- Kinesio taping
- Masáž energy
- Diagnostika supertronic

 

 Ceník:

úkon cena
masáž 25 minut  300 Kč
masáž 40 minut  400 Kč
masáž 55 minut  500 Kč
Kinesio taping 10 Kč / 10cm tejpu 
SM - systém 30 minut  200 Kč
Diagnostika supertronic 50 Kč 

 _______________________________________________________________

 

Dornova metoda

Dornova metoda je velmi jemná manuální terapie, která dokáže obratle a klouby vrátit do jejich původní přirozené polohy. Po vrácení kloubů a obratlů do původní polohy lze cítit okamžitou úlevu. Dornovou metodou se napravují klouby a obratle a vyrovnává se celková statika těla. Děje se tak šetrně jemným tlakem za aktivního pohybu a spolupráce pacienta.
Touto metodou můžeme srovnat rozdílnou délku dolních končetin, vyrovnat rotace kyčelních kloubů, korigovat vysunuté ploténky, odstraňovat bolesti spojené s nerovnostmi páteře, mravenčení v nohou i rukou , bolesti hlavy, srovnává se i kostrč. Právě vybočená kostrč může mít souvislost s bolestmi hlavy, pociťovanými jako „zablokovaná“ krční páteř. Správné postavení pánve je nezbytně nutné k nápravě vbočených palců na nohou. Vzhledem k provázaností páteře s inervací vnitřních orgánů dochází ke zlepšení funkce vnitřních orgánů. Po srovnání posunutých obratlů často přejdou migrény, bolesti ramen, bolesti a brnění vystřelující do nohou i jiné potíže.
Tři dny po aplikování Dornovy metody se doporučuje vyvarovat se prochladnutí ošetřovaných míst a nezatěžovat tato místa fyzickou námahou. V průběhu těchto 3 dnů se může bolest střídavě objevovat a mizet a následně zmizí úplně. Tyto 3 dny potřebuje organismus k nutné regeneraci a výměně informací o nové situaci v organismu.

 

SM - systém

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy.
Po zacvičení 12ti cviků SM systému za 10minut, uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Díky i jednoduchosti a nenáročnosti, lze provádět doma, na zahradě či u vody. Stačí si jen koupit elastické lano a můžete cvičit

 

Kinezio-taping

Kinesiotaping představuje terapeutickou metodu používanou k léčbě akutních či chronických potíží pohybového aparátu.
Tuto metodu vyvinul již v 80. letech japonský chiropraktik Kenzo Kase. Kinesiotaping působí na naše svalstvo, šlachy, fascie, úpony, klouby, lymfu, krevní oběh a nervstvo.
K samotnému úkonu se používají speciálně upravené kinesio tapy (tejpy). Tapy se aplikují na postižené partie pohybového systému. Správně aplikovaný tape, dokáže výrazně urychlit proces regenerace svalu a tím ho funkčně navrátit do optimálního stavu. Kinesio taping tak ovlivňuje bolest, navozuje správné stereotypy svalové či kloubní funkce a tím přispívá ke korekci celého pohybového aparátu.
Rovněž kinesio taping zabraňuje dlouhodobému přetěžování pohybové aparátu, což přivítají jak profesionální tak i rekreační sportovci. Jednoduše nám tedy kinesio taping přináší stimulační účinky na svalstvo, klouby, lymfu a nervový systém. Funkčnost tejpů spočívá především ve zvýšené cévní a lymfatické cirkulaci přímo pod tejpem a následném zvýšení látkové výměny.

 

Masáž energy

Je to klasická masáž na míru za použití kvalitního krému Artrin od firmy Energy

 

Diagniostika supertronic

Supertronic je elektronický přístroj, který využívá principu metody EAV (elektroakupunktura dle Dr. Volla) a zjišťuje pomocí měření přesně definovaných akupunkturních bodů energetický stav akupunkturních drah, vnitřních orgánů, jež jsou s těmito drahami spojeny, a také stav anatomicky či funkčně souvisejících tkání